کارگاه از تحقیقات تا بازار بیوتکنولوژی ساینسینو 10

گزارش کارگاه از تحقیقات تا بازار بیوتکنولوژی

50
ویدیو ضبط شده کارگاه قابل مشاهده
مدیریت سایت
5/5
250
کارگاه حضوری در دانشگاه شریف
مدیریت سایت
5/5
55
24 ساعت آموزش آنلاین
مدیریت سایت
5/5

روز سه شنبه 18 اردیبهشت ماه 1403 کارگاه از تحقیقات تا بازار بیوتکنولوژی استارتاپ ساینسینو به همت مرکز تحقیقات مهندسی بیوشیمی و کنترل محیط زیست در دانشکده مهندسی شیمی و نفت دانشگاه صنعتی شریف برگزار گردید. در این رویداد دکتر حسن پزشگی مدرس، یکی ازبنیانگذارن استارتاپ ساینسینو که دانش آموخته پیشین دانشکده مهندسی شیمی و نفت دانشگاه صنعتی شریف و فارغ التحصیل دکتری دانشگاه EPFL سوئیس و فوق دکتری در دانشگاه برکلی آمریکا می باشند، به توضیحاتی پیرامون تحقیقات با محوریت ورود به صنعت بیوتکنولوژی و شرح ایجاد استارتاپ های این حوزه پرداختند.

دکتر پزشگی شرحی مختصر از تجربیات خود در تاسیس شرکت های حوزه بیوتکنولوژی در خارج و داخل کشور، مبانی ارزیابی ایده های تحقیقاتی در زمینه بیوتکنولوژی ، ایجاد نمونه های اولیه، ارزیابی بازار ،جزئیات فنی و اهداف برخی از استارتاپ های ایجاد شده توسط ایشان از جمله Airzyme، AptaAnalix، و ساینسینو و … ارائه دادند.

در ادامه با توجه به همکاری استارتاپ ساینسینو با مرکز تحقیقات مهندسی بیوشیمی و شاخه دانشجویی دانشگاه شریف، سید مهدی موسوی بنیانگذار و مدیر اجرایی ساینسینو، برنامه های آتی استارتاپ را با مرکز تحقیقات بیوشیمی و شاخه دانشجویی دانشگاه شریف را شرح دادند و در انتها پرسش و پاسخ پیرامون ارائه ها و فضای صنعتی و تحقیقاتی بیوتکنولوژی با دانشجویان صورت پذیرفت. در پایان مراسم سرکار خانم دکتر سهیلا یغمایی ریاست مرکز تحقیقات مهندسی بیوشیمی و کنترل محیط زیست نیز به شرح تاریخچه این مرکز ، تلاش ها و تحقیقات صورت گرفته و برنامه های آتی مرکز در حوزه بیوتکنولوژی برای دانشجویان مقاطع مختلف دانشگاه صنعتی شریف را توضیح و شرح دادند. حضور در این کارگاه برای عموم بصورت آزاد بود که با استقبال بی‌نظیر اساتید و دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف ، سایر دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های تهران و شهرستان‌ها همراه بود.

استارتاپ ساینسینو و دانشگاه صنعتی شریف در مسیری گام برداشته اند که مورد توجه دانشجویان گرایش های مختلف می باشد و افق های روشنی را به دنبال خواهد داشت. از همین رو استارتاپ ساینسینو قصد دارد در آینده نزدیک، کارگاه‌های تخصصی حوزه بیوتکنولوژی و بیوانفورماتیک را در دانشگاه صنعتی شریف برگزار نماید و از تمامی علاقه مندان به این حوزه دعوت به عمل می آورد تا با حضور خود گامی بلند به سوی پیشرفت برداشته و همراه ما باشند.

این خبر را در سایت دانشگاه شریف بخوانید.

 

تصاویری از این کارگاه را باهم تماشا کنیم :

image_pdfدانلود PDF مقاله

ساینسینو را در اینستاگرام و تلگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 4 =

50
ویدیو ضبط شده کارگاه قابل مشاهده
مدیریت سایت
5/5
250
کارگاه حضوری در دانشگاه شریف
مدیریت سایت
5/5
55
24 ساعت آموزش آنلاین
مدیریت سایت
5/5